» Så körs Ekrundan, missa inte anmälan - 100-talet anmälda men plats för fler. Det är knappt ett dygn kvar av anmälningstiden till Ekrundan hos SMK Eksjö, anmälan stänger tisdag kväll klockan 18 - rallyt ingår i Smålands DM, Östergötlands DM och E-Cupen.
- Det finns gott om platser kvar, med gratis avanmälan tills den 17:e augusti behöver man inte oroa sig över kostnaden h... (2025-08-11 18:37:22)
"Totallängd om ca. 201 km med 7st unika ss om ca. 72 km och ett serviceuppehåll efter SS4 i Fagersta. Arrangörsnoter är producerade av Anders Åberg, Apex.se, med hjälp av Jemba Inertia Based Notes System."
» Grupp H som ny klass ut i Europa - vill man det? Ted Malm har under de sex år som han drivit Volvo Euro Cup blivit uppvaktad av olika förare, team, arrangörer och publik om jag inte skulle öppna upp en klass för de trimmade Volvo bilarna.
» Malm toppade Augustisprinten. Augustisprinten som tredje och näst sista deltävling i Eskilstuna Sprintcup hos just Eskilstuna MK, tre åk på den 2,2km långa sträckan inne på klubben område.
Dubbelt i topp för arrangörsklubben då ... (2025-08-10 07:35:33)